(0242) 248 85 35

CS Plus Eğitim Sistemi

Okul sonrasında öğrencinin önce günlük ödevlerini tamamlamak için gerekli öğretim desteği alabildiği, sonra da kendi seçeceği derslere katılabileceği bir programdır.

Dersler ve Soru Çözümleri

Dersler; alanında uzman, sınıf hakimiyetine sahip, her öğrencinin başarısını arttırmayı hedefleyen öğretmen kadrosuyla işlenir.Soru çözümleri; her branştan tecrübeli öğretmenlerle, sessizliğin sağlandığı çalışma salonlarında öğrencimizin randevuya gerek kalmadan anında öğretmenden destek aldığı, sorularını sorarak eksiklerini kapattığı sistemde uygulanır.

Ödevler

Ders öğretmenleri tarafından, işlenen konuların pekiştirilmesine yönelik ödevler verilir ve öğretmenler tarafından kontrol edilir, öğrencilerin yapamadıkları sorular çözülür, eksik konular için rehberliğe yönlendirilip öğrencinin talebi beklenmeden sınıf zorunlu dersi verilir.Öğrenci ödevini tamamlamazsa ödevini yapması için pazar günü zorunlu soru çözümüne bırakılır.Ünite değerlendirme sınavları ders öğretmenleri tarafından yapılır, ünitede eksiği olan öğrenciler zorunlu ders için rehberliğe yönlendirilir.

Rehberlik

Her öğrenciye özel çalışma programları yapar, yapılan programları takip eder. Öğrencinin deneme, tarama ve ünite değerlendirme sınavlarının sonuçlarına göre derslerdeki başarısını takip eder, eksiği olan öğrencileri zorunlu derslere yönlendirir. Öğrencinin dersteki durumuyla ilgili öğretmenler ile görüşür, ek programlar hazırlar. Sınav içeriği, test tekniği, zaman ve stres yönetimi, meslek ve üniversite tanıtımlarını yapar. Tercihlerde doğru üniversite ve bölüm için destek verir.

Disiplin ve Veli Bilgilendirme

Derste ya da etütte telefon kullanılmaz. Öğrenci girişte telefonunu idareye teslim eder. Öğrencilerin devamsızlık bilgileri, sınav sonuçları velilerin cep telefonuna mesaj ile gönderilir. Öğrenci kurumdan herhangi bir nedenle erken ayrılmak durumunda kaldığı zaman velinin bilgisi dahilinde ve izniyle kurumdan çıkabilir. Öğrencinin derslerdeki durumu ile ilgili bilgiler belirli aralıklarla yapılan veli toplantıları ve aramalar ile rehberlik servisi tarafından veli ile paylaşılır, arşivde saklanır.

Seviye Grupları Sistemi

Kursa başlayan her öğrencinin kurumdaki süreci seviye belirleme sınavıyla başlatılır. Seviyeye uygun sınıfı belirlenen öğrenci, oryantasyon sürecinden geçirildikten ve CS+ Sistemi hakkında bilgilendirildikten sonra rehber öğretmen aracılığıyla sürece dâhil edilir. Eğitim öğretim süreci içerisinde asansör sistemi ile yapılan değişikliklerle öğrencinin süreç içerisinde aktif çalışması sağlanır. Her 4 sınavda bir sınıf değişiklikleri yapılarak öğrencilerin seviyesi takip edilir.

Eğitim Öğretim Süreci

Kurumumuzda dersler 09.30-20.10 saatleri arasında gerçekleşmektedir. Kurumumuz “Her gün dershane” anlayışıyla hareket etmekte olup haftanın 6 günü ders ve soru çözümleriyle dolu bir programı öğrencilerimize sunar. Cumartesi günü ders ve soru çözüm saatlerimiz 09.30-19.20 saatleri arasında gerçekleşmektedir. Pazar günleri tüm sınıf ve şubelerimize her hafta deneme sınavı uygulanmaktadır.