(0242) 248 85 35

Avrupa Dil Portfolyosu

Avrupa Dil Portfolyosu

Avrupa Dil Pasaportu, Avrupa Birliği'nin resmi yabancı dil eğitim programıdır. Avrupa Dil Pasaportu, bireylerin yabancı dil öğrenimi boyunca kendilerinin hangi dil düzeyinde olduklarını ve dil öğrenim becerilerini ne seviyede geliştirmeleri gerektiğini tespit eden ve aynı zamanda tüm bunları planlayan bir programdır.

Okulumuzda 2019-2020 eğitim öğretim yılından itibaren kullanılıcak olan bu yabancı dil eğitim modeli, Avrupa Konseyi tarafından 2012.R006 koduyla akredite edilmiştir. Bu akreditasyon; okulumuzda Avrupa Konseyi'nin belirlediği standartlarda yabancı dil eğitimi verilmesini sağlarken aynı zamanda öğrencilerimize uluslar arası geçerliliği olan bir yabancı dil sertifikasına sahip olma olanağı da sunmaktadır.

Ülkemizde Avrupa Konseyi'nin akreditasyonuna sahip çok az eğitim kurumu olduğu göz önünde bulundurulursa; Avrupa Dil Pasaportu Programının hem okulumuza hem öğrencilerimize önemli bir ayrıcalık sağladığı söylenebilir. Okulumuzdan mezun olan öğrenciler Avrupa Dil Pasaportu sayesinde Avrupa Birliği ülkelerinde yer alan tüm üniversitelere seviye tespit sınavı olmadan başvuru yapabilme hakkı kazanacaklardır.

Avrupa Dil Portfolyosu